Higiena Jamy Ustnej

Aktywne filtry

Pokazano 1-38 z 38 pozycji

Akcesoria do pielęgnacji dziąseł oraz pierwszych ząbków niemowlaka. Szczoteczki dla niemowląt do zębów i masażu dziąseł, zapewnią higienę jamy ustnej maluszka już od pierwszych miesięcy życia. Delikatny masaż dziąseł szczoteczką do masażu dziąseł niemowlaka przygotuje je na pojawienie się pierwszych ząbków oraz ukoi ból związany z ząbkowaniem. Prezentujemy szeroki wybór szczoteczek do zębów dla niemowląt oraz starszych dzieci, dopasowanych do ich specjalnych potrzeb oraz wykonanych z bezpiecznych tworzyw.

Mycie zarówno dziąseł, jak i pierwszych ząbków małego dziecka to ważna czynność higieniczna, którą należy wykonywać od pierwszych miesięcy życia. Wskazane jest, aby po okresie noworodkowym, kiedy niemowlę kończy pierwszy miesiąc swojego życia, rozpocząć regularne oczyszczanie dziąseł oraz języka z resztek pokarmu. W momencie, kiedy maluszek zaczyna ząbkować, konieczne jest zaopatrzenie się w bezpieczne akcesoria do higieny jamy ustnej. Miękkie silikonowe szczoteczki do dziąseł oraz szczoteczki do mycia pierwszych ząbków zadbają o higieniczną jamę ustną Twojej pociechy.

Szczoteczki dla niemowląt do masażu dziąseł

Jednym z pierwszych produktów, które rodzic powinien wybrać do pielęgnacji jamy ustnej niemowlaka, jest szczoteczka do masażu dziąseł. Dzięki wykonywanemu masażu zapewniamy maluszkowi ukojenie bólu, który towarzyszy pojawianiu się pierwszych ząbków. Szczoteczki z delikatnymi wypustkami zakładane na palec oraz wykonane z silikonu gwarantują bezpieczeństwo, oraz higienę masażu.

Szczoteczki do zębów dla dzieci od 1 do 3 roku życia

Szczoteczki dla nieco starszych dzieci powinny posiadać niewielką główkę, która jest dopasowana do jamy ustnej maluszka. Szczoteczka dla niemowląt powinna posiadać miękkie włókna, które nie podrażnią delikatnych dziąseł dziecka.

Dzięki regularnemu myciu zębów już od pierwszego ząbka — skutecznie zapobiegniemy infekcjom, próchnicy i wizytom u dentysty.

Szczoteczka dla niemowląt nie jest zabawką, za zabiegi pielęgnacji jamy ustnej niemowlaka oraz młodszych dzieci odpowiedzialny jest rodzic. Warto, aby malec oswajał się z używaniem w odpowiedni sposób szczoteczki do zębów, oczywiście pod nadzorem rodzica.