Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

zamknij

Nasze produkty powstają z 100% wodoodpornego premium poliestru z membraną poliuretanową. Wszystkie akcesoria marki Moon Bloom pozbawione są szkodliwych i niepożądanych substancji co poparte jest odpowiednimi certyfikatami. Membrana poliuretanowa posiada właściwości wodoodporne, jej zaletą są mikro pory, które nie przepuszczają cząsteczek wody jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Lekkie zabrudzenia należy przetrzeć wilgotną gąbką z płynem do mycia naczyń lub przepłukać pod zimną wodą, a gdy produkty wymagają całkowitego czyszczenia, zalecamy pranie w pralce w temperaturze 40 stopni. Nie stosować płynów do płukania/zmiękczania tkanin, proszków do białych rzeczy, nie wybielać, nie suszyć w suszarce bębnowej. Nie prasować.

Podczas codziennego użytku zalecamy płukanie śliniaków oraz oczyszczanie z resztek jedzenia, jak i wywieszenie ich do wyschnięcia zaraz po posiłku. Kumulowanie wilgotnych oraz brudnych śliniaków do późniejszego wyczyszczenia nie jest dobrym rozwiązaniem.

Raz na 2 miesiące regularnego używania śliniaków zalecamy ich dogłębne pranie oraz płukanie.

Zalecamy użycie antybakteryjnego płynu lub proszku do prania dla dzieci.

1. Wypierz śliniak w najdłuższym cyklu prania z dodatkiem detergentów.
2. Nastawiamy jeszcze 1-2 prania bez żadnych dodatków.
3. Nastawiamy dodatkowy program płukania oraz wirowania.

Może się zdarzyć, że pojawią się zabrudzenia po bardzo plamiących posiłkach. Zalecamy płukanie w zimnej wodzie, ciepła woda utrwala plamy. Na uparte plamy polecamy mydełko galasowe. Nasz materiał jest wodoodporny i ciasno tkany, aby zapobiec przedostawaniu się plam i wycieków na ubrania maluchów.

Nie dopuszczaj do tego, aby śliniaki pozostawały mokre przez długi okres czasu. Szybkie suszenie zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów oraz utrzymuje śliniaki w dobrym stanie przez długi czas.

Aby zapobiec powstawaniu zapachów zalecamy:

- Jak najszybsze wysuszenie śliniaka (odzież pozostawiona wilgotna przez dłuższy okres może gromadzić brzydkie zapachy). Świetnym rozwiązaniem jest suszenie śliniaków na grzejniku - ze ściereczką pomiędzy tak aby nie uszkodzić membrany. Jeżeli masz tylko okazję, susz śliniaki na świeżym powietrzu.

- Bardzo istotne jest również dokładne płukanie śliniaków, tak aby usunąć nagromadzone resztki posiłku oraz detergentów.

- Nie wrzucaj mokrego/wilgotnego śliniak do kosza na pranie. 

- Zimno usuwa zapachy z ubrań, co jakiś czas warto przewietrzyć odzież na zewnątrz.


Dzięki tej procedurze przywracamy śliniakom świeżość!

Uszkodzenie membrany?

Przyczyna: Zastosowanie mocnych środków wybielających oraz piorących. Produkty zostały wyprane lub wysuszone w zbyt wysokiej temperaturze bądź wirowane były za mocno (powyżej 800 obrotów/min). Produkty zostały wyprasowane. 

Rada: Niestety nie mamy sposobu na tak potraktowane produkty.

Nie wirować powyżej 800 obr./min.