Jak dbać o nasze produkty?


Nasze produkty powstają z 100% wodoodpornego premium poliestru z membraną poliuretanową.

Membrana poliuretanowa posiada właściwości wodoodporne, jej zaletą są mikro pory, które nie przepuszczają cząsteczek wody jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Lekkie zabrudzenia należy przetrzeć wilgotną gąbką lub przepłukać pod zimną wodą, a gdy produkty wymagają całkowitego czyszczenia, można je wyprać w pralce w temperaturze 40 stopni.

Nie stosować płynów do płukania/zmiękczania tkanin, proszków 2w1, proszków do białych rzeczy, nie wybielać, nie suszyć w suszarce bębnowej.

Nie prasować.

Płyn do zmiękczania tkanin oraz wyżej wymienione środki mogą obniżyć funkcjonalność membrany oraz ją uszkodzić.

Jeżeli wodoodporne produkty przeciekają?

Przyczyna: Zostały wypłukane w płynie do płukania, lub wyprane w płatkach mydlanych (orzechach piorących). Spowodowało to zatkanie mikroporów. 

Rada: Spróbuj namoczyć produkty w rozcieńczonym płynie do naczyń (najlepiej z teflonem – wzmocni to dodatkowo powłokę PU). Być może takie płukanie odetka mikropory.

Jak usunąć zabrudzenia?

Sugerujemy przeprać produkty w zimniej wodzie od razu po zabrudzeniu, gdyż ciepła woda utrwala plamy. Na trudne plamy zalecamy pranie ręczne w zimnej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, który rozpuści tłuszcz.

Do wywabiania plam możesz użyć mydła galasowego bezpośrednio na plamy.

Uszkodzenie membrany?

Przyczyna: Zastosowanie mocnych środków wybielających oraz piorących. Produkty zostały wyprane lub wysuszone w zbyt wysokiej temperaturze bądź wirowane były za mocno (powyżej 800 obrotów/min). Produkty zostały wyprasowane. 

Rada: Niestety nie mamy sposobu na tak potraktowane produkty.

Nie wirować powyżej 800 obr./min.


Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij