Nasze produkty powstają z 100% wodoodpornego premium poliestru z membraną poliuretanową. Membrana poliuretanowa posiada właściwości wodoodporne, jej zaletą są mikro pory, które nie przepuszczają cząsteczek wody jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Lekkie zabrudzenia należy przetrzeć wilgotną gąbką z płynem do mycia naczyń lub przepłukać pod zimną wodą, a gdy produkty wymagają całkowitego czyszczenia, zalecamy pranie w pralce w temperaturze 40 stopni. Nie stosować płynów do płukania/zmiękczania tkanin, proszków do białych rzeczy, nie wybielać, nie suszyć w suszarce bębnowej. Nie prasować.

Podczas codziennego użytku zalecamy płukanie śliniaków oraz oczyszczanie z resztek jedzenia, jak i wywieszenie ich do wyschnięcia zaraz po posiłku. Kumulowanie wilgotnych oraz brudnych śliniaków do późniejszego wyczyszczenia nie jest dobrym rozwiązaniem.

Raz na 2 miesiące regularnego używania śliniaków zalecamy ich dogłębne pranie oraz płukanie.

Zalecamy użycie antybakteryjnego płynu lub proszku do prania dla dzieci.

1. Wypierz śliniak w najdłuższym cyklu prania z dodatkiem detergentów.
2. Nastawiamy jeszcze 1-2 prania bez żadnych dodatków.
3. Nastawiamy dodatkowy program płukania oraz wirowania.

Może się zdarzyć, że pojawią się zabrudzenia po bardzo plamiących posiłkach. Zalecamy płukanie w zimnej wodzie, ciepła woda utrwala plamy. Na uparte plamy polecamy mydełko galasowe. Nasz materiał jest wodoodporny i ciasno tkany, aby zapobiec przedostawaniu się plam i wycieków na ubrania maluchów.

Nie dopuszczaj do tego, aby śliniaki pozostawały mokre przez długi okres czasu. Szybkie suszenie zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów oraz utrzymuje śliniaki w dobrym stanie przez długi czas.

Aby zapobiec powstawaniu zapachów zalecamy:

- Jak najszybsze wysuszenie śliniaka (odzież pozostawiona wilgotna przez dłuższy okres może gromadzić brzydkie zapachy). Świetnym rozwiązaniem jest suszenie śliniaków na grzejniku - ze ściereczką pomiędzy tak aby nie uszkodzić membrany. Jeżeli masz tylko okazję, susz śliniaki na świeżym powietrzu.

- Bardzo istotne jest również dokładne płukanie śliniaków, tak aby usunąć nagromadzone resztki posiłku oraz detergentów.

- Nie wrzucaj mokrego/wilgotnego śliniak do kosza na pranie. 

- Zimno usuwa zapachy z ubrań, co jakiś czas warto przewietrzyć odzież na zewnątrz.


Dzięki tej procedurze przywracamy śliniakom świeżość!

Uszkodzenie membrany?

Przyczyna: Zastosowanie mocnych środków wybielających oraz piorących. Produkty zostały wyprane lub wysuszone w zbyt wysokiej temperaturze bądź wirowane były za mocno (powyżej 800 obrotów/min). Produkty zostały wyprasowane. 

Rada: Niestety nie mamy sposobu na tak potraktowane produkty.

Nie wirować powyżej 800 obr./min.