PIERWSZY POSIŁEK STAŁY PRZYDATNE AKCESORIA

Krzesełko do karmienia

Niezależnie od tego, czy wybierzecie metodę rozszerzania diety BLW, czy karmienia łyżeczką dziecko powinno jeść w pozycji siedzącej. Dodatkowo najnowszym zaleceniem fizjoterapeutów jest podnóżek, dzięki któremu dziecko może trzymać stópki-dla wygody, stabilizacji i prawidłowej postawy podczas posiłku. Dla nas hitem są krzesełka drewniane, wręcz niezniszczalne, łatwe w czyszczeniu. Możliwość zdejmowania tacy oraz w późniejszym czasie przekształcenie krzesełka w krzesło dla starszaka. Niestety najgorszym wyborem okazują się duże krzesełka plastikowe z miękkim siedziskiem, nie dość, że zajmują ogromną ilość miejsca, koszmarem jest doczyszczenie go. Krzesełko do karmienia jest bardzo ważnym elementem tak jak i wózek, dziecko spędza w nim przynajmniej trzy pory posiłku.

Śliniak

Śliniaki w ostatnich czasach przeszły ogromną metamorfozę, na rynku pojawiły się śliniaki z wodoodpornych tkanin, które zastąpiły bawełniane oraz sztywne plastikowe fartuszki. Te pierwsze wręcz niemożliwe do doprania, drugie nieoddychające, krępujące ruchy, niechętnie ubierane przez dzieci. Pierwszy śliniak zdecydowanie powinien posiadać kieszonkę na spadające resztki jedzenia, dziecko świetnie sobie poradzi z wyłowieniem zguby z kieszonki. Zapinane na napy, dzięki którym dziecko z łatwością go nie ściągnie w przeciwieństwie do tych na rzepy, które się niszczą. Od 6 miesiąca zalecamy śliniaki z długimi rękawami, również z kieszonką na spadające jedzenie oraz rękawami ściągniętymi gumkami. Must have podczas metody BLW, stworzone z oddychającej wodoodpornej tkaniny, niekrępujące ruchów, wyprodukowane z najwyższą starannością. W późniejszym okresie mogą posłużyć podczas zabaw plastycznych oraz kulinarnych. Śliniak Kangurek Moon Bloom oraz Śliniak z długim rękawem Moon Bloom.

 

Mata ochronna Moon Bloom oraz Zestaw śliniak z rękawami z matą ochronną.


 

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij